• Kuru cilt özellikleri nelerdir?

  Mat bir görünümü vardır.Çabuk kızarır.Kuru cilt banyodan sonra,özelliklede soğuk ve rüzgarlı havalarda çok fazla gerilir,pul pul dökülmelerde olabilir.Ayrıca erken yaşlarda gözçevresi ve ağız çevresinde kırışıklıklar başlar.

 • Yağlı cilt özellikleri nelerdir?

  Parlak bir görünümü vardır,burun ve yanaklarda gözenekler açık ve genellikle içleri siyah noktalarda doludur.Bu tip ciltlerde makyajın kalıcılık süresi çok kısadır ve cilt çabuk sarkmaya müsaittir.

 • Daha etkili bir lazer epilasyon için ne yapmalıyım ?

  Daha etkili bir lazer epilasyon için uymanız gereken bir dizi kural vardır. Öncelikle teninize yada kıl yapınıza uygun olan lazer uygulamasını belirlemek için mutlaka bir uzmana danışın. Uygun kampanyalardan yada reklamlardan etkilenmeyin. Telefonla yapacağınız görüşme yerine mutlaka merkeze gidip konsültasyonunuzu yaptırın. Unutmayın ki liste fiyatları hesaplanırken en yüksek maliyetler göz önüne alınır. size uygun lazer tipini ve uzmanınızı seçtikten sonra uygulama öncesi dikkat etmeniz gereken kuralların başında bronzlaşmadan kaçınmak gelir. Bronz bir tende sonuç almak zor olmakla birlikte ciltte onarılması zor hasarlar ve yanıklara yol açabilmektedir.

  Lazer epilasyon uygulamalarında tek seansta sonuç alınmaz. Lazer tedavisi aktif olarak büyüyen kıllarda etkilidir. Bu nedenle birkaç seans uygulamak gerekir. Bu uygulama yaklaşık 6-10 seans aralığındadır. bu dönemler içerisinde yapacağınız lazer epilasyon seansları öncesinde yüksek miktarda beta-keroten içeren vitamin ve yiyeceklerden uzak durmalısınız. Beta-keroten genelde parlak sebze ve meyvelerde bulunmaktadır. Beta karoten lazer epilasyon işlemi sırasında enerjinin kıl köklerine ulaşmasını engelleyen pigment türüdür. Ayrıca uygulama yaptırmadan iki yada üç gün öncesinden uygulama alanını jiletlemek daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Lazer epilasyon tıraş makineleri kremler epilatörler yada ağdaya göre  çok daha etkili ve avantajlıdır. Dikkat edeceğiniz birkaç hassas nokta ile çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

  Uygulama esnasında koruyucu gözlüğünüzü mutlaka takınız. Acı duyduğunuz anlarda ani tepkiler yada kasılmalarda bulunmayınız. Düzenli olarak seanslarınızı takip ediniz. Uzun süre ara vermeniz önceden yapmış olduğunuz seansları etkisiz kılmakla birlikte tetiklemeye yol açabilir.

 • Bakımla genç kalmak mümkün mü ?

  Hepimizin aklındaki temel soru: “Genç kalmak veya Yaşlanmayı tersine çevirmek mümkün mü?” Aslına bakarsanız yanıt; “Evet, mümkün!”Vücudumuz kendini tamir mekanizması ile doğar, nasıl bugün sağlıklı olan bir hücre 6 ay içinde daha zayıf veya kötü huylu bir hal alabiliyorsa (Dejenerasyon); kötü huylu bir hücrenin de ortadan kaldırılarak yerine sağlıklı hücre konması da bir o kadar olasıdır. İşte bu mekanizmanın adı Rejenerarsyon’dur veya bizim bildiğimiz ismiyle “anti-aging”. Tamir ve yenileme mekanizmalarının doğru çalışabilmesi için; vücudumuz doğru enerji ve besine ihtiyaç duyar.Fakat birçok davranış şekli ve alınan besin, hücrelerde dejenerasyona neden olur; bizim aralarında çok iyi bildiğimiz ve tercihen uzak durabileceğimiz besinleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:
  * Sigara
  * Alkol
  * Şeker, tuz ve yapay tatlandırıcılar (özellikle aspartam)
  * Beyaz un
  * Kimyasal içeren veya kimyasal olarak işlem görmüş yiyecek ve içecekler: çay, kahve, kola, asitli içecekler, çikolata, konserve-şarküteri-mevsim dışı gıdalar, renklendirici veya Monosodium glutamat veya florid içeren veya derin dondurucuda uzun süre kalmış veya mikro dalga ile ısıtılış gıdalar

  * Yüksek karbohidratlı beslenme
  * Margarin veya benzeri çok işlem görmüş yağ türevleri ve kızartmalar
  * Genetik olarak oynanmış hayvan veya bitkilerden elde edilen; süt ve ürünleri, soya ve ürünleri, yumurta, et (Ör: domuz)
  * Deniz ürünlerinin ağır metal içeren veya kabuklu olanları
  * Ağır metal içeren veya ağır metale maruz kalan gıdalar (alüminyum pişirme kapları)
   
  Peki Anti-Aging sağlayıp bizi gençleştiren, hücrelerimizi koruyan veya daha iyi hale dönüşüm sağlayan gıdalar ve davranışlar yok mu? 
   
  Elbette var.
  * Doğru, yeterli ve soğuk olmayan alkali su tüketimi
  * Çiğ gıdalar; ıslanmış ve filizlenmiş hububat ve bakliyat
  * Yeşil lifli sebzeler
  * Mercimek
  * Fasülye (özellikle kuru olanları 8 saat ıslattıktan sonra kullanmanızı öneririm)
  * Kabuklu pirinç (yine yaklaşık bir gün suda bekletin)
  * Organik süzme keçi yoğurt ve peyniri
  * Organik zeytinyağı (pişirmeyin), keten tohumu yağı, az miktarda balık yağı, susam ve ayçiçeği yağı(bu yağları günlük yağ ihtiyacının yalnızca bir çorba kaşığı olduğunu hatırlayarak abartmadan tüketmenizi öneririm)
  * Arı poleni (tabii polen alerjiniz yoksa)
  * Kelt deniz tuzu (az miktarda)
  * Deniz yosunu ve spiruluna,
  * Çim suyu, aloevera 
  * Arpa filizi
  * Antioxidanlar (özellikle CoEnzim Q10, C ve E vitamini, Piknogenol,Zencefil ve zerdeçal)
  * Sabah erken saatlerin güneşi (D vitamini) Gentle sunlight (vitamin D) 
  * Orta tempo yapılan hafif egzersiz
  * Tabii ki iyi bir gece uykusu
   
  Tabi bu maddeler arasında son üçünü birleştirirseniz eminim siz de aynı sonuca varırsınız; akşam erken yatıp ertesi sabah erkenden kalkıp yapacağınız hafif bir yürüyüş en doğru davranış modellerinden biri olacaktır.

 • Temel cilt bakım önerileri

  Cildimiz her 30 günde bir kendini yeniler. Her gün bazal tabaka tarafından yeni hücreler üretilir. Bu yüzden cilt bakımları en az 1 ay süre ile programlanır.

  Gün boyunca daha güzel bir cilt için koruma gereklidir. Cildin ana fonksiyonu korumadır. Cildimiz UV ışınlarına, nemsizliğe, ısı değişikliklerine, rüzgara ve hatta uygun olmayan cilt bakım ürünlerinin kullanımına karşı bile korunmalıdır ki yapısı güçlenebilsin. Geceleri cilt kendini onarır, bu yüzden nitelikli gece bakımı yapmak son derece önemlidir. Mikro kan dolaşımı aktif içeriklerin alınmasını ve hücresel aktiviteyi artırır. Ciltte canlı ve sağlıklı bir ifade, deri altındaki kan sirkülasyonuna bağlıdır.

  Cilt bakımında en yüksek beklentileri olan bayanlar, bakım ve ürün önerisi için güzellik merkezlerini seçenlerdir. Cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cildinizin üzerinde kalıcı, koruyucu ve besleyici bir tabaka oluşturarak; kırışıklıkların oluşumunun önlenmesi, cildinizin daha genç ve gergin bir hal alması hedeflenmektedir. Cilt bakımıişlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 45 - 90 dakika sürmektedir.