Lazer Epilasyon uygulama alanı olarak vücudumuzda tüylenme olan hemen hemen her bölgesi için uygun bir yöntemdir. Kısacası istenmeyen tüylerinizden kurtulmak amacıyla ağda, jilet ya da tüy dökücü kremleri kullanabildiğiniz her alan için lazer epilasyon yöntemini de kullanabilirsiniz. Bu tür yöntemlerle tüylerinizden kurtulurkenki çektiğiniz acı ve yöntemin geçici olması lazer epilasyon yöntemi için geçerli değildir. Gelişen teknoloji sayesinde artık hem bayanlar hem erkekler tüylerinden çok kısa bir sürede kalıcı olarak ve acı çekmeden kurtulabilmektedir.

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyon

En çok bayanlar tarafından tercih edilen bir bölge olsa da erkekler de yüz bölgesi için lazer epilasyon uygulamasını tercih etmektedir. Bayanların yüz güzelliğine verdiği önemden dolayı öncelikleri yüzlerinin bazı bölgelerindeki kıllardan kurtulmaktır. Örneğin bıyık bölgesindeki kıllar bayanların en çok rahatsız olduğu kıllardır. Lazer epilasyonun son teknolojisi olan buz lazer cihazları sayesinde bıyık bölgesi başta olmak üzere çene ve erkelerde elmacık kemiği kıllarından 4-5 seansta kurtulmak artık mümkün.

Koltuk Altı Bölgesinde Lazer Epilasyon

Hem görüntü açısından hem de temizlik açısından koltuk altı lazer epilasyon kadınlar ve erkeklerin aynı yoğunlukta tercih ettiği bölgedir. Sağlık açısından hiçbir riski olmayan lazer epilasyon işlemi sırasında kıl köklerinize gönderilen ışınlar etki ettiği bölgedeki kılları kökünden yok etmektedir. Koltuk altı bölgenize uygulanan lazer epilasyon cihazının seçimi de uygulamanın kalitesini belirleyen bir faktördür. Bu anlamda dünya çapında güvenle tercih edilen buz lazer cihazları sayesinde tertemiz bir koltuk altı görünümüne kavuşabilirsiniz.

Genital Bölgede Lazer Epilasyon

Bayanların lazer epilasyon bölgeleri arasında en çok tereddüt yaşadıkları bölge genital bölgedir. Aslında bu tereddütleri yersiz değildir. Bayanlarda en hassas bölge olma özelliğinden dolayı genital bölge diğer bölgelere göre biraz daha dikkat isteyen bir bölgedir. Bu yüzden tercih ettiğiniz lazer epilasyon uygulamalarında tercih edeceğiniz teknolojinin kesinlikle kendini kanıtlamış olması gerekir. Size bu hassasiyeti gösterecek buz lazer cihazları bu anlamda tercih edilebilir cihazların en iyileri arasında yer almaktadır diyebiliriz. Özellikle genital bölgenin üst kısımlarında daha hızlı sonuçlar veren buz lazer cihazları ile yapılan lazer epilasyonu sırasında yanma ve kızarıklık gibi risklerin de olmaması bu teknolojinin tercih edilebilirlik derecesini artırmıştır.

Bacak Bölgesinde Lazer Epilasyon

Bayanların her daim temiz olmasını istediği bölgelerin başında bacak bölgesi gelmektedir. Özellikle yaz aylarında asla ihmal edilemeyen bacak temizliği bazen saatler sürebilir. Ama lazer epilasyon sayesinde bayanların bu sıkıntısına kökten çözüm bulunmuştur. Sadece 15 dakika süren seanslar sayesinde ve ortalama 4 seans sonrasında bacaklarınızdaki kılların % 90’ındankurtulmuş olacaksınız. Lazer epilasyon alanında geliştirilmiş buz lazer cihazları sayesinde artık tertemiz bacaklara kavuşmanın bedeli eskiden olduğu gibi acı ve yanmalara maruz kalmak değildir. Hiçbir acı ve ağrı hissi duymadan buz lazer cihazı ile yaz kış fark etmeksizin lazer epilasyon işlemini yaptırabilirsiniz.

Sırt Bölgesinde Lazer Epilasyon

Bazı erkelerin sırt bölgelerinde oluşan kıllar normalden fazla oranda olabilir. Bu bazen genetik yapıdan kaynaklanır bezen de hormonal nedenlerden kaynaklanır. Sebebi ne olursa olsun bu bölgedeki kıllar erkekler için can sıkıcı bir durum haline gelmiştir. Özellikle modernleşen toplumda artık böyle bir görüntünün hoş görülmemesi sırt bölgesi lazer epilasyona olan talebi artırmıştır. Lazer epilasyon uygulamasının en az seansta ve en kısa sürede bitmesini isteyenler buz lazer teknolojisini tercih etmektedir. Ayrıca bu tercihleri sayesinde hiçbir ağrı hissi duymamaları da buz lazerin lazer epilasyon alanında gösterdiği gelişmenin bir işaretidir. Ortalama 7 seansta çok memnun edici sonuçlar veren buz lazer cihazlarının epilasyon sırasında size hissettireceği tek şey masaj etkisidir.

Göğüs Bölgesinde Lazer Epilasyon

Sırt bölgesiyle hemen hemen aynı özelliklere sahip olan göğüs bölgesi kılları bazen komple yok edilmek istense de bazen sadece bu kıllarda azaltılma yapılmak istenir. Her ne sebeple olursa olsun lazer epilasyon yöntemi ile istediğiniz oranda kıllarınızı yok etme işlemi yaptırabilirsiniz. Özellikle genç beyler artık göğüs kıllarından çok rahatsız olmaktadır. Bir havuz başında güneşlenirken görünen manzara göze hiç de hoş görünmediği için lazer epilasyon yönteminin son teknolojisi ile uygulanan cihazlar tercih edilerek göğüs kıllarından kurtulmak isterler. Buz lazer dönemi başladığından beri birçok kişinin tereddüt etmeden yaptırdığı lazer epilasyon yöntemi sayesinde artık vücudumuzda istemediğimiz hiçbir kıla yer yok.

Kol Bölgesinde Lazer Epilasyon

Bayanların bir bütün olarak güzel olma çalışmaları arasında kol bölgesindeki kıllardan kurtulmak ta vardır. Bu amaçla uygulattıkları lazer epilasyon bayanları kollarındaki kıllardan tamamen ve kalıcı olarak kurtarmaktadır. Hem üst kol hem alt kolla uygulanabilen lazer epilasyon cihazları arasında yer alan buz lazer cihazları ile 3-4 seansta kollarınızdaki kıllardan acısız bir şekilde kurtulmak artık çok kolay. Her mevsim koşullarında yaptırabileceğiniz lazer epilasyon bu avantajı size buz lazer cihazları ile sağlayabilmektedir.

DİĞER YAZILAR