Güzelliğiniz için acilen bırakmanız gereken alışkanlıklardan bazıları

1-Yastık kılıfınız yanlış olabilir: Pamuklu yastık kılıfları cildiniz için uygun kılıf kumaşı değildir.Genellikle de bir haftadan daha uzun süre aynı yastığı kullanmak daha da zararlıdır. Antimikrobik ipek kumaşlarından yapılan kılıfları kullanın

2-Sabun bezlerinizi yenileyin: Her kullanımdan sonra ıslak bırakılan bezler bakteri ve küf üretmektedir.Kullanımından sonra çamaşır makinesinde yıkamalısınız.

3- Vücudunuz için kullandığınız Peelingi yüzünüze kullanmak: Peeling çeşitlerinden yumuşak olanlar yüzünüz için uygundur.Ancak vücudunuz için kullandığınız peeling daha sert kıvamda olması gerektiği için tahriş ve zarara yol açar.

4- Uykusuz geçen geceler ve uykusuzluk: "Güzellik  Uykusu" doğru bir tabirdir.Cildiniz için gereken uyku saati 8 saattir ancak mümkün olduğunca 7 saat uyumak kolajen üretimin arttırır ve canlı görünüme sahip olursunuz

5-Eskilerden kurtulun: Eski makyaj fırçalarınızı artık çöpe atma vakti geldi. Çünkü her kullanımınız da  cildinizden ölü hücreleri , yağ ve bakterileri alır. En az haftada bir kez fırçanızı  temizlemelisiniz.

6-Spor yaparken cildinize dokunmayın: Elleriniz herkesin kullandığı aletlerde biriken bakterileri toplar ve siz ellerinizi yüzünüze cildinize sürdüğünüz de bu tahrişe neden olur, sakının.

7-Salata yemeyi ihmal etmeyin: Sporun yanı sıra su içmekte önemlidir. Ancak meyve ve sebzelerden gereken vitaminleri almak yumuşak ve parlak bir cilde sahip olmanıza neden olur. Salatayı mümkün olduğunca her öğün yemeyin yanından eksik etmeyin.

8-Saç ürünlerini bir sene sonunda atın: Eğer bir yıldan fazla süre aynı kutudaki şampuan ve şaç kremini kullanıyorsanız verim alamıyor olabilirsiniz. Bu nedenle saçınızın görüntüsü, hacmi ve parlaklığı istediğiniz gibi olmayabilir.

9-Kat kat makyaj yapmayın: Abartılı kontür, fazlasıyla belirginleştirilmiş yüz hatları ve koyu çizilmiş kaşlar yüzün doğal görüntüsünü tamamen değiştirerek doğallığınızı yok ediyor. Bunu yerine, cildinizi ve doğal güzelliğinizi sevmenizi öneriyoruz.Sayıca daha az ama güçlü makyaj ürünleriyle doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

10-Saçınızla oynamayın: Elimizi saçlarımıza götürmek sık sık yaptığımız güzellik hatalarından biri. Saçımızın şeklini bozmasının yanı sıra saçımızın daha çabuk yağlanmasına ve kirlenmesine neden oluyor.

DİĞER YAZILAR